Optymalizacja strony internetowej - czym jest i czy jest potrzebna?

Optymalizacja strony internetowej - czym jest i czy jest potrzebna?

jak zoptymalizować stronęFirma, która będzie miała zająć się pozycjonowaniem strony prawdopodobnie na samym początku będzie chciała zaproponować nam optymalizację strony. Jest to działanie, które będzie polegać na zmianie kodu strony w taki sposób, że będzie on lepiej traktowany przez wyszukiwarkę. Trzeba wiedzieć, że optymalizacja strony jest istotnym elementem i powinna być ona wykonana. Google stara się budować ranking strony w oparciu nie tylko o treść ale także w oparciu o jej reputację.

Dla Google bardzo ważną sprawą będzie między innymi to jak wiele osób stronę będzie polecać, ile będzie odnośników, które będą do strony prowadziły. Ważnym elementem będzie także to pod jakim napisem będzie pokazany nasz odnośnik. Jeśli ktoś poleci naszą stronę samym jej adresem to oczywiście wyszukiwarka potraktuje to w dobry sposób, jednak dużo większą wartość przyniesie nam taki odnośnik, który będzie przygotowany pod jakimś opisem. W ten sposób bowiem wyszukiwarka będzie budować pozycję strony pod tym konkretnym słowem, pod jakim strona będzie promowana przez innego internautę. Dlatego, jeśli będziemy decydować się na jakąś frazę, którą chcemy pozycjonować musimy się postarać o to, by właśnie ta fraza powinna znajdować się w opisie naszego odnośnika do strony.

pozycja strony w rankinguTworzyć powinno się teksty, w których właśnie znajdzie się link z tym opisem, oczywiście nie zawsze fraza musi być dosłownie przytoczona. Czasami można ją nieco odmienić by Google nie stwierdziło, że próbujemy sztucznie podnosić wyniki. Google widząc odnośniki na innych stronach, które prowadzą do naszej witryny będzie uważało, że nasza strona jest promowana przez innych, dlatego w ten sposób będzie budować pozycję w wyszukiwaniach. Ważną kwestią będzie również to jaki będzie poziom strony, która będzie odsyłała do naszej witryny. Im wyższy będzie ranking takiej odsyłającej strony tym lepiej będzie traktowało Google naszą stronę i zdecyduje się o jej podniesienie znacząco wyżej. Pozycjonerzy najczęściej mają u siebie wiele różnych stron, na których dodają swoje artykuły. Poza tym korzystają z zaufanych witryn, które pozwalają pozytywnie budować pozycję strony, którą obsługują i dla których prowadzą pozycjonowanie.